Onse Yalıtım
Ankara vana ceketi nedir

Vana Ceketi Ankara vana ceketi nedir

Vana & armatür ceketleri, armatürlerin (vana, pislik tutucu, çek valf, kompansatör, eşanjör, su tankı vb.) sıcak hatlarda ısı kaybını en aza indirmek, soğutma hatlarında ise ısı kazancını azaltmak, yoğuşma ve terlemeyi önlemek için kullanılırlar .Ankara vana ceketi nedir

Vana ceketleri yüksek ısıya karşı  işçi güvenliğini sağlamak amacıyla da kullanılırlar. Ankara vana ceketi nedir Vana ceketi 500 C derece sıcaklıktaki bir armatürü montajı yapıldıktan sonra 40 C dereceye düşürebilir.

Her vana ceketi aynı zamanda yangın ve kaynak battaniyesidir. İşletme içerisinde oluşabilecek  acil durumlarda yangın söndürmek için de kullanılabilirler .  
Vana ceketleri üstlerine örtüldükleri makine , armatür ve cihazları ;   ısı, kıvılcım, metal sıçramaları ve metal eriyikleri ve cüruf düşmesin den korur .
Vana ceketi elektrik akımına  karşı da  yalıtkan bir malzemedir ,  acil durumlarda elektrik kaçağı elektrik çarpmalarına karşı vana yalıtım ceketi ile yalıtılabilir.
Vana ceketi Rafineri, petrokimya tesisleri  gibi çok  özel yangın güvenliği prosedürlerine sahip tesislerde, yangın  veya proses vanaları üzerindeki  elektrik ve pnömatik aktüatörlere sarılarak,  aktüatörlerin  yangın sırasında  çalışabilmelerini sağlamak amacı ile de kullanılırlar .
Silika kumaş dan üretilen onse vana ve armatür ceketleri 120 dakka boyunca hassas mekanizma, makine  ve armatürleri yangına karşı koruyabilir .
Vana ceketi 24  saat çalışan işletmelerde 4 ayda kendini amortii eder ,  yaklaşık 3 yıl içerisinde ise takıldığı armatürü amorti  eder.
Ankara vana ceketi nedir Vana ceketleri ayrıca eski armatür ve vanalarda oluşan kötü görünümü de engeller.

 

Firmamız 2005 yılında Ankara da ivedik organize sanayi bölgesin de vana ceketi üreterek ticari hayatına başladı. Söküp takılabilir tip izolasyon yastığı   sektöründe kendini her geçen gün kendini geliştiren, yenilikleri yakından takip eden,  araştırma ve geliştirmeye büyük önem veren firmamız yaptığı arge faaliyetleri neticesinde Hollanda ve Almanya dan ithal ettiği kumaşlar yerine 2013 yılında kendi kaplama tesisinde ürettiği kumaşları kullanmaya başlamıştır.Ankara vana ceketi nedir

Firmamız 2019 yılında Ankara Saray da yeni yerleşkesinde yaptığı dokuma tesisi yatırımı ile teknik ipleri bükme , dar ve geniş dokuma , halat haline getirme becerisine sahip olmuştur . 

Firmamız 2020 yılı içerisinde Ankara Saray da inşaatına başlayacağı ikinci yerleşkesinde yapacağı yatırım ile cam ve silika elyaf kumaşlar üzerine   ptfe kaplama, ayrıca   alüminyum ve ptfe film lamine etme becerisine  erişecektir. Ankara vana ceketi nedir Ankara Uzay ve Havacılık ihtisas organize sanayi bölgesinde inşaatını tamamlayacağı  üçüncü yerleşkesinde  2021 yılı içerisinde  yatırımlarına devam edecektir.

Ankara vana ceketi nedir Firmamız cam, silika, para aramid, preox ip alıp dokuma , kaplama , kesim, dikim prosesleri sonrasında   vana ceketi ve  izolasyon yastığı üreten dünya daki tek firmadır. Üretilen vana ceketleri için istenildiği taktirde 15 kişiden oluşan montaj ekibimiz ile müşterilerimizin yurt içinde veya yurt dışında  bulunan şantiye veya işletmelerine tarafımızdan  montaj hizmeti  verilmektedir.Ankara vana ceketi nedir