Onse Yalıtım
Vana Ceketi Nedir?

Vana & armatür ceketleri, armatürlerin (vana, pislik tutucu, çek valf, kompansatör, eşanjör, su tankı vb.) sıcak hatlarda ısı kaybını en aza indirmek, soğutma hatlarında ise ısı kazancını azaltmak, yoğuşma ve terlemeyi önlemek için kullanılırlar .

Vana ceketleri yüksek ısıya karşı  işçi güvenliğini sağlamak amacıyla da kullanılırlar. Vana ceketi 500 C derece sıcaklıktaki bir armatürü montajı yapıldıktan sonra 40 C dereceye düşürebilir.

Her vana ceketi aynı zamanda yangın ve kaynak battaniyesidir. İşletme içerisinde oluşabilecek  acil durumlarda yangın söndürmek için de kullanılabilirler .  
Vana ceketleri üstlerine örtüldükleri makine , armatür ve cihazları ;   ısı, kıvılcım, metal sıçramaları ve metal eriyikleri ve cüruf düşmesin den korur .
Vana ceketi elektrik akımına  karşı da  yalıtkan bir malzemedir ,  acil durumlarda elektrik kaçağı elektrik çarpmalarına karşı vana yalıtım ceketi ile yalıtılabilir.
Vana ceketi Rafineri, petrokimya tesisleri  gibi çok  özel yangın güvenliği prosedürlerine sahip tesislerde, yangın  veya proses vanaları üzerindeki  elektrik ve pnömatik aktüatörlere sarılarak,  aktüatörlerin  yangın sırasında  çalışabilmelerini sağlamak amacı ile de kullanılırlar .
Silika kumaş dan üretilen onse vana ve armatür ceketleri 120 dakka boyunca hassas mekanizma, makine  ve armatürleri yangına karşı koruyabilir .
Vana ceketi 24  saat çalışan işletmelerde 4 ayda kendini amortii eder ,  yaklaşık 3 yıl içerisinde ise takıldığı armatürü amorti  eder.
Vana ceketleri ayrıca eski armatür ve vanalarda oluşan kötü görünümü de engeller.